Akademia Pekabex

Powadzimy szeroko rozwiniętą politykę szkoleniową.

Mamy świadomość, że Pekabex to zespół ludzi, którzy tworzą wielkie rzeczy, dlatego warto w nich inwestować. Jesteśmy z nich dumni i staramy się, aby każdy dzień był nowym wyzwaniem i satysfakcją. Wierzymy, że firmę tworzą ludzie, którzy w niej pracują. Wiemy jak ważny jest rozwój, dlatego zapewniamy szeroki pakiet kursów oraz szkoleń.

 

Betoniarz-zbrojarz

Osoby pracujące w Pekabex na stanowisku betoniarz-zbrojarz charakteryzuje sumienność oraz staranność. Profesja ta wymaga zdecydowanie zdolności pracy w grupie, ponieważ betoniarze i zbrojarze współpracują na produkcji z wieloma innymi fachowcami.

Nasi pracownicy podkreślają, że jest to zawód przyszłości, który wciąż będzie potrzebny ze względu na dynamiczny rozwój sektora budowlanego. Są zadowoleni ze swoich zarobków, które wzrastają wraz z nabywanym doświadczeniem i stażem pracy. Pracownicy szczególnie cenią sobie współpracę z innymi zatrudnionymi u nas specjalistami oraz udział w projektach budowlanych prowadzonych w kraju i na terenie Europy.

O prowadzonym w firmie programie szkoleniowym opowiada  Pan Andrzej Marczak, Dyrektor Zakładu Pekabex w Gdańsku: „Po trzech latach pracy oferujemy pracownikom przystąpienie do kursu kończącego się egzaminem na czeladnika, a po kolejnych trzech – kursu i egzaminu mistrzowskiego w zawodzie betoniarz-zbrojarz. Tytuł mistrza jest ukoronowaniem kariery w tym zawodzie”. Zatrudnionym u nas osobom umożliwiamy odbycie szeregu finansowanych kursów, m.in. na obsługę wózka widłowego czy suwnicy. Program jest wdrażany i opłacany przez naszą firmę.

 

Monter

Dział Montażu Pekabex tworzą zgrane zespoły składające się z 5-6 specjalistów pracujących na budowach. Monterzy są istotnym ogniwem procesu budowlanego, gdyż to oni łączą wyprodukowane przez nas elementy w konstrukcyjną całość i są świadkami finalnego efektu pracy całego przedsiębiorstwa.

Zatrudnienie na stanowisku montera w Pekabex daje pewność stabilnych zarobków i pracę w ambitnych, młodych zespołach. Na początku pracy - z doświadczonymi fachowcami, od których można się wiele nauczyć, a później wraz ze wzrostem doświadczenia i stażu – można dalej przekazywać swoją wiedzę młodszym kolegom.

Firma Pekabex bierze udział w prestiżowych kontraktach międzynarodowych, dlatego też nasi pracownicy mają możliwość wyjazdu za granicę.

Jak mówi Pan Grzegorz Dużyński, Dyrektor Działu Montażu: „Szkolenia nowych pracowników przebiegają u nas bardzo sprawnie ze względu na program wdrożeń. Polega on na tym, że doświadczeni i najlepsi monterzy dostają pod swoje skrzydła nowo zatrudnione osoby. Dzięki temu młodsi pracownicy mogą liczyć na specjalistyczną pomoc na każdym etapie wdrożenia. Takie podejście pozwala na szybkie i efektywne przeszkolenie zadowalające członków programu”. 

Zatrudnienie w zawodzie monter oferujemy również osobom o innych wyuczonych zawodach. Dzięki Akademii Pekabex takie osoby mają szansę nauki i pracy w odpowiedzialnym i satysfakcjonującym rzemiośle.

 

Aby podnosić kompetencje pracowników w firmie prowadzimy m.in. kursy językowe z angielskiego, szwedzkiego oraz niemieckiego.